یکشنبه 28 مهر 1398 | 10:57
احضار سفير هلند به وزارت امور خارجه
یکشنبه 10 بهمن 1389 | 21:48
اشتراک | ارسال | چاپ
سي جي کول، سفير هلند در تهران يکشنبه (دهم بهمن) توسط مدير كل امور ايرانيان وزارت امور خارجه، به اين وزارت‌خانه احضار شد.


بنابر گزارش‌ اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه ايران، هدف از اين اقدام، ابلاغ مراتب اعتراض تهران در رابطه با اظهارات مداخله‌جويانه وزير امور خارجه هلند در خصوص اعدام زهرا بهرامي به جرم فروش و نگهداري مواد مخدر بوده است.

در اين ديدار با يادآوري قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران در رابطه با توزيع و قاچاق مواد مخدر نسبت به حمايت دولت هلند از افراد مجرم و دخالت در امور داخلي ايران نيز هشدار داده شد.

مديركل امور ايرانيان وزارت امور خارجه همچنين با اشاره به استقلال قوه قضائيه تأكيد کرد كه تمام شهروندان جمهوري اسلامي ايران در برابر قانون يكسان هستند و اجازه داده نخواهد شد تا قاچاقچيان مواد مخدر در زير چتر حمايتي كشورهاي خارجي به اقدامات خلاف قانون و ناشايست در كشور دست بزنند.

زهرا بهرامي بنابر اعلام دادسراي عمومي و انقلاب تهران به اتهام فروش و نگهداري مواد مخدر، سحرگاه شنبه (نهم بهمن) به دار آويخته شد.

دادسراي عمومي و انقلاب تهران اعلام كرده است، بهرامي عضو يك باند بين‌المللي ترانزيت مواد مخدر بود كه با همكاري رابط هلندي خود، ‌از آن كشور كوكائين به ايران قاچاق مي‌كرد و به واسطه مشاركت با اين باند، ‌طي 2 مرحله كوكائين به داخل كشور منتقل و توزيع شده بود.

در بازرسي از منزل نامبرده كه پيشتر به اتهام ارتكاب جرايم امنيتي دستگير شده بود، ‌450 گرم كوكائين و 420 گرم ترياك نيز كشف و در تحقيقات صورت‌ گرفته مشخص شد وي 150 گرم كوكائين نيز به فروش رسانده است.

هلند به اعدام زهرا بهرامي كه به جرم قاچاق مواد مخدر از سوي مراجع قضايي محكوم شده بود اعتراض كرده است.

س ش/ح ش
اخبار مرتبط:
  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2010 Press TV. All rights reserved.